PRANIE I CZYSZCZENIE WYKŁADZIN WARSZAWA


 

Z nami zadbasz o czyste i komfortowe dywany oraz wykładziny w domu i przestrzeni komercyjnej. Regularne, profesjonalne pranie dywanów jest absolutnie niezbędne dla zachowania higieny i usunięcia mniejszych lub większych zabrudzeń. Pranie z wykorzystaniem innowacyjnych metod i najlepszego sprzętu polecamy szczególnie w miejscach narażonych na najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia i plamy. Nasza profesjonalna pralnia z powodzeniem wykonuje kompleksowe usługi czyszczenia i dezynfekcji dla przedszkoli, szkół, przestrzeni biurowych oraz w hoteli. Dbamy o to, jak położony dywan wygląda w pomieszczeniach segmentu premium dla sektora handlowego i na lotniskach.

 

Profesjonalne pranie wykładzin i tapicerki

Profesjonalne pranie materiału w domach oraz miejscach użyteczności publicznej jest niezbędne dla zachowania optymalnego poziomu czystości i higieny. Koszt prania dywanów jest niewielki, a w znaczący sposób wpływa na przedłużenie żywotności położonej podłogi. Pozostaje jeszcze aspekt wizualny i estetyczny. Jeżeli w domu lub firmie chcesz dysponować komfortową, miękką, czystą i bezpieczną dla zdrowia podłogą, chętnie w tym pomożemy i wykonamy czyszczenie i pranie dywanów.

Dywany - samodzielne czyszczenie to za mało

Pranie dywanów powinno być czynnością zlecaną regularnie. Może się tym zająć nasza pralnia dywanów, szczególnie gdy chodzi o sprzątanie przestrzeni komercyjnych podmiotom. Jednak włókna dywanu wymagają szczególnego traktowania, a samodzielne odkurzanie lub punktowe stosowanie odplamiacza to zdecydowanie za mało. Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej pralni.

Z czasem pomiędzy włosiem wykładziny lub dywanu zaczynają się zbierać kurz, roztocza oraz alergeny, których nie można usunąć pobieżnym odkurzaniem. Dodatkowym wyzwaniem mogą być trudne do usunięcia plamy, a także zabrudzenia, które wywołują przykre zapachy. Samodzielne pranie dywanów dużych i puszystych jest trudne, z uwagi na długość włosia i ogólny ciężar.

Pomoc profesjonalistów

Samodzielne odkurzanie, trzepanie i pranie dywanów to jedynie półśrodki, które nie gwarantuje sukcesu. Do przeprowadzenia profesjonalnego prania potrzeba odpowiedniego sprzętu i wykwalifikowanych pracowników. Dysponujemy tym, czego potrzeba w Twoim domu lub firmie, aby skutecznie zadbać o czystość podłóg.

Doświadczona pralnia dywanów Warszawa

Fachowcy z naszej profesjonalnej pralni jest w stanie wykonać pranie dywanów. Poradzimy sobie z każdym zabrudzeniem, dokładnie i efektywnie przywrócimy czystość materiału. Używamy sprawdzonych metod, które są bezpieczne dla włókien materiałowych i naprawdę działają. Co więcej, pranie dywanu przeprowadzamy szybko i sprawnie, więc nie będziesz musiał zmieniać swojego harmonogramu pracy ani rozkładu dnia.

Pranie dywanów
- poznaj nasze metody

Chociaż najczęściej w dziedzinie prania dywanów i wykładzin mówi się o dwóch technikach czyszczenia – na mokro i na sucho, my jesteśmy ekspertami i każdą z tych metod doprowadziliśmy do perfekcji. Przygotowana przez nas konkurencyjna oferta obejmuje pranie dywanów Warszawa, które jest dostosowane do stopnia zanieczyszczenia oraz rodzaju runa, długości i koloru włosia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze techniki, którymi z powodzeniem od lat się posługujemy.

Różne sposoby czyszczenia

Jako eksperci w swojej branży wiemy, że różne typy wykładzin determinują różne metody i środki chemiczne. Oferujemy kompleksowe usługi, które potrafimy dostosować do oczekiwań klientów. W procesie prania bierzemy pod uwagę stopień zabrudzenia oraz specyfikę pomieszczenia. Niektórych fragmentów przestrzeni biurowych nie można wyłączyć z użytkowania, więc staramy się znaleźć kompromis. Nigdy nie działamy w ciemno, dlatego zlecając nam pranie dywanów, możesz być spokojny – nie uszkodzimy włókien. Zawsze przeprowadzamy próbę materiału i detergentu, aby określić wrażliwość wykładziny na środku piorące. Mamy różne preparaty – jedne dla wykładzin syntetycznych, inne na dywany wełniane.
Czyszczenie dywanów na sucho – jak przebiega?

Alternatywą wybieraną przez wielu naszych Klientów pozostaje pranie dywanów Warszawa i wykładzin na sucho, lepsze od trzepania mechanicznego. Na początku runo jest dokładnie wyczesywane, a następnie nakładamy na nie aktywizator. To środek chemiczny, którego zadaniem jest krystalizacja brudu.

Kolejnym etapem jest użycie suchego preparatu czyszczącego, na przykład w formie specjalnych wiór o dużej wchłanialności. Tak przygotowana podłoga jest szorowana za pomocą specjalnych szczotek, a po upływie kilkudziesięciu minut odkurzana odkurzaczem o dużej sile ssania. To główne założenia prania dywanów i wykładzin na sucho.

Szybkie pranie dywanu na sucho

Nasze usługi czyszczenia i prania na sucho to doskonała opcja dla Klientów, którzy cenią sobie krótki czas usługi. Ogromną zaletą techniki jest fakt, że runo odświeżane jest fragmentami, dlatego praktycznie od razu możliwe do użytkowania. Stosujemy najwyższej jakości system suchych wiórków FIBERDRI. Po wtarciu ich w odkurzoną wcześniej powierzchnię, znakomicie absorbują zanieczyszczenia.

Pranie na sucho – zalety

Wybierając usługę prania na sucho nie musisz zamykać czyszczonych pomieszczeń, dlatego to ciekawa alternatywa dla prania mokrego, mająca zastosowanie w przypadku wykładzin w miejscach użyteczności publicznej. Pranie dywanu z użyciem wiórków FIBERDRI pozwala na wykonywanie pracy nawet w obszarach o zwiększonej wilgotności powietrza. Jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla wykładziny, ponieważ nie powoduje kurczenia się jej spodu.

Ogromną zaletą czyszczenia na sucho jest fakt, że nie ma żadnych ograniczeń co do jego częstotliwości. Czyszczenie w ten sposób nie uszkadza struktury włókien i może być wykorzystywane do odświeżania całej podłogi lub jedynie zabrudzonych fragmentów.

Pranie dywanów na sucho pianą

Oprócz granulatu i wiór stosujemy także metodę suchej piany, która zawiera zaledwie 5% wody. Można nią wykonać czyszczenie na sucho. Brud jest efektywnie i szybko oddzielany od włókien. Następnie powierzchnia zostaje odkurzona. Do nanoszenia piany używamy fachowego sprzętu – urządzeń szorujących z wytwornicą pary.

Czyszczenie kanapy na sucho

Kontrola jakości pokazuje, że nasze pranie kanapy to na terenie Warszawy usługa najwyższej jakości. Dzięki specjalnym właściwościom piany łatwo zadbasz o tapicerkę. Usuniemy z niej zanieczyszczenie, aby przedłużyć trwałość materiału.

Mamy bogate doświadczenie

Mamy ogromne doświadczenie w branży czyszczenia dywanów w Warszawie, dlatego wiemy jak ważne są różne parametry tego procesu. Umiejętnie dobieramy preparat chemiczny oraz mechaniczną metodę jego aplikacji do rodzaju runa. Najczęściej korzystamy z bezpiecznego urządzenia z rotującymi przeciwnie szczotkami walcowymi. Dzięki temu, że granulat czyszczący zostaje dokładnie zebrany, wykładzina jest odporna na ponowne zabrudzenia.

Bonetowanie wykładzin Warszawa

Do metod suchych można zaliczyć stosowane w naszej pralni bonitowanie wykładzin. To technika wykorzystująca polerki oraz szorowarki z dedykowanym padem. Zanurza się je w wodzie lub odpowiednio dobranych preparatach chemicznych, a następnie dokładnie wyciska, usuwając nadmiar płynu. Chociaż więc do czyszczenia wykorzystuje się wodę, bonetowanie to co do zasady pranie materiału na sucho. Pomieszczenie zostaje wyłączone z użytku jedynie na 30 minut.

Klienci wybierają bonetowanie, aby przywrócić dawny blask i odświeżyć wykładziny praktycznie wszystkich typów. Wyjątek stanowią runa cięte tuftowane oraz wykładziny tkane. Szybki czas realizacji i świetne efekty to zdecydowane zalety tej techniki, w której doszliśmy do perfekcji. 

Bonetowanie czy pranie na mokro?

W czasie bonetowania specjalny pad z wełny, sztucznego jedwabiu lub polipropylenu dokładnie oczyszcza materiał. To pranie dywanów nie wymaga długotrwałego suszenia. Ma jednak kilka istotnych mankamentów. Nie może być stosowana na wykładzinach tuftowanych typu saxon lub welur. Dodatkowo występuje tu ryzyko uszkodzeń mechanicznych, takich jak ubicie włókien w czasie ścierania. Bonetowanie to metoda, która jest w stanie wyczyścić powierzchniowe zanieczyszczenia, resztki jedzenia i sierści zwierząt. Jeżeli nie wiesz, czy powinieneś zamówić bonetowanie czy raczej pranie dywanów na morko, nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze.

Pranie na mokro – podstawowe informacje

Jedną z podstawowych technik na usuwanie uciążliwych plam jest pranie na mokro, które nasza pralnia dywanów wykonuje na kilka sposobów. Można wyróżnić kilka etapów wspólnych dla tego rodzaju prania z wykorzystaniem kąpieli wodnej.

Pierwsze jest odkurzanie dywanu urządzeniami przemysłowymi o wysokiej sile ssącej. Nic się przed nimi nie ukryje. Następnie wykonujemy próbę środka piorącego i materiału, aby dostosować go do rodzaju włókien. Jeżeli test wypadnie pozytywnie, przygotowujemy roztwór czyszczący, który za pomocą specjalnego urządzenia jest nanoszony na całą powierzchnię wykładziny. Ostatnim etapem jest suszenie.

Czyszczenie SAPUR PAD

Wykorzystujemy SAPUR PAD, aby wykonać skuteczne czyszczenie dywanów i wyprać szczególnie delikatne włókna. Technikę tę stosujemy przede wszystkim w czasie czyszczenia runa wełnianego oraz z jedwabiu, jak również powierzchni, które są bardzo wrażliwe na kontakt z wodą. Używamy profesjonalnego sprzętu – specjalny tekstylny pad rozprowadza na wykładzinie preparat o optymalnej kwasowości (pH 6,5).

Czyszczenie dywanów za pomocą SAPUR PAD można zlecać jako usługę bieżącej konserwacji lub gruntownego czyszczenia, przeprowadzanego dwa razy do roku. Ogromną zaletą tej techniki jest szybkość, z jaką ją stosujemy. Wykładzina jest gotowa do użycia i zabezpieczona przed ponownym zabrudzeniem zaledwie godzinę po praniu SAPUR PAD.

Szamponowanie wykładzin

Nasza pralnia dywanów w Warszawie z powodzeniem wykonuje dwuetapowe szamponowanie wykładzin. Pierwszym krokiem będzie naniesienie na runo odpowiednio dobranego środka czyszczącego. W tym celu użyjemy maszyny wyposażonej w obrotową szczotkę. Szczotka wciera szampon w czyszczoną powierzchnię, a ten skutecznie krystalizuje brud i oddziela go od powierzchni wykładziny.

Ważne jest odczekanie, aż szampon w całości się skrystalizuje, aby nie powstały osadów chemicznych, jakie pojawiają się w czasie samodzielnych prób czyszczenia. Drugim etapem pozostaje pranie dywanu – usunięcie wyciągniętego na powierzenie runa brudu. Najczęściej korzystamy z odkurzacza pracującego na mokro. Resztki kryształków szamponu usuwamy na sucho.

Szamponowanie wykładzin to bardzo popularna technika, z której chętnie korzystają nasi Klienci na terenie Warszawy. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, że to dość silnie działająca metoda czyszczenia. Można ją z powodzeniem stosować na wielu różnych powierzchniach, najczęściej o niskim profilu, na przykład wykładzinach supełkowych lub igłowanych.

Technika ekstrakcji wtryskowej

Inną techniką, dzięki której wykładzina lub dywan odzyska dawny blask, jest pranie z zastosowaniem ekstrakcji wtryskowej. To bardzo skuteczna i stosunkowo szybka metoda, która pozwala pozbyć się najczęściej spotykanych zabrudzeń i plam. Czyszczenie dywanów przebiega w dwóch etapach.

Na początku na powierzchnię wykładziny wykonujemy ekstrakcję dostosowany do niej preparatu. Za pomocą dedykowanej szczotki jest on wcierany w runo, a następnie razem z brudem zostaje odessany odkurzaczem. Tego rodzaju profesjonalne czyszczenie wymaga czasu schnięcia od 4 do 8 godzin, dlatego niezbędne jest tymczasowe wyłączenie czyszczonego pomieszczenia z użytku.

Pranie kanapy Warszawa – dogłębne pranie ekstrakcyjne

Dogłębne ekstrakcyjne czyszczenie dywanów oraz pranie tapicerki samochodowej nazywane jest również czyszczeniem natryskowo-ssącym. To wieloetapowy proces, który oferuje pralnia dywanów Warszawa. Usuwamy z tapicerki meblowej powierzchowne zabrudzenia, jak i te mniej widoczne (np. roztocza i warstwy złuszczonego naskórka). Pranie dywanow warszawa polecamy wszystkim Klientom, którzy szukają kompleksowego i skutecznego rozwiązania.

Jak przebiega pranie wykładzin Warszawa

Próba detergentu i materiału

Dzięki niej pranie dywanu lub tapicerki jest bezpieczne. Sprawdzimy, jakich detergentów możemy użyć, żeby usunąć ciężkie zabrudzenia ale nie zrobić krzywdy włóknom ani fakturze materiału

Dokładne odkurzanie

Wykorzystując mocny, przemysłowy odkurzacz kolumnowy ze szczotką rotacyjną odkurzamy wykładzinę. W ten sposób usuwamy sierść zwierząt domowych oraz inne drobne nieczystości, na przykład resztki jedzenia

Odplamienie i szczotkowanie

Wykorzystamy silny odplamiacz, który za pomocą szczotki wetrzemy w materiał. To sposób na pranie tapicerki i dywanów, na których są szczególnie trudne plamy po smarach, tonerach, gumach do żucia lub rozlaniu kawy bądź herbaty

Prespray

Profesjonalny środek chemiczny, tzw. prespray to idealne rozwiązanie do rozpuszczania brudu. Po spryskaniu czyszczonej powierzchni, uwalnia się reakcja chemiczna, która powoduje rozproszenie brudu od struktury runa

Wcieranie presprayu

Żeby prespray mógł dokładnie rozpuścić brud, wcieramy go w głąb struktury wykładziny, wydany lub tapicerowanych mebli. Używamy do tego różnych narzędzi, między innymi szorowarki walcowej o dużej sile docisku. Wyposażona jest w dwie przeciwbieżne szczotki, które obracając się rozprowadzają preparat

Pranie zasadnicze

Ostatnim etapem jest dokładne wypranie przygotowanej powierzchni w kąpieli wodnej. Odpowiedni preparat mieszany jest z czystą wodą w profesjonalnej maszynie natryskowo-ssącej. W ten sposób cały odseparowany wcześniej brud i nieczystości zostaje usunięty. Wypranie dywanu usuwa wirusy, bakterie, roztocza i alergeny oraz nieprzyjemne zapachy

Sprawdź popularne pytania

Pranie dywanow Warszawa – dlaczego warto?

Najważniejszymi zaletami powyższej metody jest jej wysoka skuteczność. Natryskowo-ssące pranie dywanów pozwala na oczyszczenie nawet mocno zabrudzonych powierzchni. Stosujemy wyłącznie profesjonalne detergenty niskopieniące, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo osuszać powierzchni i nie pozostają na nie żadne nieestetyczne osady. Pranie dywanu metodą ekstraktacją jest w 100% bezpieczne, także dla dywanów orientalnych.

Jak często zlecać pranie dywanów i wykładzin?

Dywany i wykładziny są szczególnie narażone na zabrudzenia – zarówno w domu, jak i miejscach publicznych. Dlatego świadczymy usługi, które pomogą regularnie dbać o ich czystość i estetykę. Powstałe plamy należy usunąć jak najszybciej przez czyszczenie wykładzin, aby zapobiegać brzydkim przebarwieniom.

Czyszczenie dywanów a konserwacja

Oprócz profesjonalnego czyszczenia materiałów, zapewniamy naszym Klientom usługi konserwacyjne. Polegają one na nałożeniu na wykładzinę dodatkowej warstwy impregnującej. Chociaż nie chroni to przed zabrudzeniami jako takimi, jednak sprawia, że plamy nie przywierają do włókien, a co za tym idzie – zlecone później czyszczenie dywanu jest znacznie efektywniejsze. Sposób impregnowania zawsze dobieramy do rodzaju i faktury materiału, który należy ochronić. Wszelkie nasze preparaty pozwalają na bezpieczne, profesjonalne pranie i czyszczenie dywanu oraz tapicerki meblowej.

Ile kosztuje czyszczenie dywanów Warszawa?

Korzystając z naszych usług, należycie zadbasz o każdy materiał, a koszt prania dywanów jest niewielki. Dokładne pranie dywanów Warszawa wykonywane przez fachowców, znacznie przedłuża ich żywotność i poprawia komfort użytkowników. Dlatego nie zwlekaj – serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń do nas!

Zadzwoń do profesjonalnej pralni!

  • Jesteśmy pralnią dywanów dla klientów indywidualnych i komercyjnych
  • Dostosowujemy szeroką ofertę do indywidualnych potrzeb
  • Mamy profesjonalny sprzęt i przeprowadzamy skuteczne pranie
  • Nasi pracownicy mają doświadczenie i kwalifikacje
  • Szybki czas realizacji w domu klienta (na terenie Warszawy)
  • Oferujemy konkurencyjne ceny