Metoda opracowana specjalnie do bardzo szybkiego wyczyszczenia dywanów. Czyszczenie przeprowadza się przy użyciu standardowej szorowarki, odkurzacza do pracy na sucho oraz specjalnych aktywnych wiórków, które wcierane w dywan absorbują zabrudzenia i plamy. Czyszczoną powierzchnię wystarczy dobrze odkurzyć i dywan jest gotowy jest do użytku. Zalecana szczególnie przy czyszczenia ciągów komunikacyjnych, wejść do budynków, oraz gabinetów podczas przerwy obiadowej.
Dokładne pranie wykładzin i czyszczenie dywanów możliwe jest dzięki systemowi suchych wiórków FIBERDRI jest przeznaczony do czyszczenia na sucho dywanów zarówno w warunkach domowych, jak i w różnego typu obiektach. Przeznaczony do stosowania na wybranych typach dywanów. Używa się go w połączeniu z maszyną walcową służącą do wcierania suchych wiórków. Zużyte wiórki można usuwać za pomocą nasadki Renovator lub podczas normalnego odkurzania. Czyszczenie dywanów może odbywać się w godzinach pracy, bez konieczności wyłączania z ruchu powierzchni – gdyż dywan jest suchy, a poziom hałasu minimalny.
Nie wszystkie powierzchnie mogą być czyszczone na mokro, nie każdy klient zgadza się na wyłączenie z użytku miejsc, które po mokrym czyszczeniu muszą wyschnąć. Dlatego coraz ważniejszą rolę pełni czyszczenie na sucho, głównie jako metoda pielęgnacyjna pomiędzy dogłębnymi praniami. Jak połączyć czyszczenie wykładzin z krótkim czasem schnięcia? W poprzednim numerze FS 6/2008 opisaliśmy jedną z „suchych” metod, kapsulację – łatwo, szybko, czysto. Kolejnym sposobem na czyszczenie wykładzin wymagających niedługiego czasu schnięcia jest metoda suchych wiórków. Podstawowa różnica między tymi dwiema metodami to wykorzystywana chemia oraz sposób wykonania metody. Wykorzystując suche wiórki, zauważymy, że pojawiają się dodatkowe czynności przygotowawcze, inne niż przy kapsulacji.
Woda wypłukała nie tylko zawartość szamb, kanalizacji, śmietników i wysypisk, ale także zalała cmentarze. Teraz woda i naniesiony przez nią szlam zawiera zarazki duru brzusznego, czerwonki czy salmonelli itp. Dlatego dom, miejsce pracy, garaż, piwnicę czy studnię trzeba koniecznie zdezynfekować.
Najprościej użyć preparatów przeznaczonych do mycia i dezynfekcji w przemyśle lub środków do wybielania czy też dezynfekcji toalet. Preparatami lub ich wodnymi roztworami trzeba potraktować ściany, podłogi i wszystkie sprzęty, które miały kontakt z wodą powodziową. Należy także zwrócić uwagę na dezynfekcję rąk po pracy, szczególnie przed posiłkami.
Zanim przedstawimy preparaty, proponujemy zapoznać się z etapami pracy, które wykonać należy przed czyszczeniem:
Zestaw rekomendowanych przez A Clean Partner Int. AB preparatów: preparaty dezynfekcyjne posiadają aktualne Pozwolenia Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.